طب سوزنی و اعتیاد

طب سوزنی و اعتیادطب سوزنی و اعتیاد

یک پژوهشگر حوزه اعتیاد از درمان اعتیاد با روش طب سوزنی خبر داد و گفت: امروزه برای درمان بیماری اعتیاد از این روش درمانی به منظور کاهش علائم محرومیت از مواد مخدر و محرک استفاده میشود.

به گزارش سرویس «اجتماعی» ایسنا، دکتر عیسی پیرمرادی در نشست علمی پژوهشی که با عنوان « طب سوزنی و اعتیاد » در مجموعه فرهنگی شقایق برگزار شد، گفت: طب سوزنیمهمترین شاخه طب سنتی چین است که با فرو کردن سوزنهای بسیار نازک به نقاط خاصی از بدن که نقاط مریدینی نامیده میشوند، باعث تسکین درد یا درمان بیماری میشود.

وی افزود: گرچه از اواخر قرن بیستم میلادی بر روی طب سوزنی تحقیقات علمی زیادی صورت گرفته است، اما گزارشاتی که از طرف سازمان بهداشت جهانی، مرکز ملی طب مکمل آمریکا و انجمن پزشکی ایالات متحده آمریکا اعلان شدهاند همگی از مؤثر بودن طب سوزنی در درمان بسیاری از بیماریها حکایت میکند.

این پژوهشگر حوزه اعتیاد اظهار کرد: یک توافق کلی بین دانشمندان وجود دارد که همگی آنها معتقدند طب سوزنی اگر از طرف یک متخصص طب سوزنی و با سوزنهای استریل انجام شود، روش بیخطری در درمان بعضی از بیماریها است.

پیرمرادی گفت: طب سنتی چین شاخهای کلنگر از پزشکی با قدمتی پنج هزارساله است که حتی پس از مدتی چنین طولانی، همچنان در حال حاضر نیز در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا بهعنوان مکملی برای پزشکی غربی، کاربرد فراوانی برای ارتقاء سلامت و درمان بیماران دارد.

وی تصریح کرد:اگر بدن ما در هماهنگی با انرژیهای درونی خود باشد بهطور طبیعی سالم خواهیم بود و در چنین شرایطی سلولها و سیستم ایمنی بدن ما دارای حداکثر توانایی و ظرفیت برای مقاومت در برابر عوامل بیماریزا خواهد بود.

 

این پژوهشگر حوزه اعتیاد ادامه داد: درمان بیماری در طب چینی، به این ترتیب است که پزشک میتواند به شعور ذاتی بدن بیمار کمک کند تا تعادل از دست رفته خود را دوباره بدست آورد، به این منظور، پزشک از طریق معاینه زبان و نبض و توجه به شرح حال بیمار تلاش میکند ریشه اصلی بیماری و نیز طبیعت بیماری را تشخیص دهد تا بتواند با بکارگیری روشهای مختلف نظیر طب سوزنی ، گیاه درمانی، اصلاح شیوه زندگی (رژیم غذایی، فعالیت بدنی و...) به بهبود بیماری کمک کند.

پیرمرادی بیان داشت: در این شیوه درمانی پزشک از سوزنهای استریل بسیار ظریف و یکبار مصرف در سطح بدن استفاده میکند، نازکی آنها معمولاً باعث احساس درد نمیشود و البته گاهی در منطقهای از سطح بدن ممکن است احساس درد ملایم یا سوزش احساس شود که ظرف چند ثانیه به احساس خوشایندی از گرما، جریان، آرامش و رهایی تبدیل خواهد شد.

وی گفت: طب سوزنی کمک میکند تا تعادل انرژی حیات در بدن به وضعیت مطلوب بازگردد و از راه استقرار چنین تعادلی، فرد میتواند تجربه هماهنگی با کل هستی که همان تعریف اصلی سلامت در بدن میباشد را به دست آورد.

پیرمرادی در ادامه، وابستگی به انواع مواد اعتیادآور را از جمله بیماریهایی برشمرد که کاربرد طب سوزنی در آن به اثبات رسیده است.

وی با بیان اینکه کاربرد این روش درمانی برای بیماری اعتیاد به تایید سازمان بهداشت جهانی رسیده است، افزود: امروزه برای درمان این بیماری از طب سوزنی گوش و نقاط مشخص بدن بهمنظور کاهش علائم محرومیت از مواد مخدر و محرک و همچنین کم کردن علائم وسوسه استفاده میشود.

پیرمرادی خاطرنشان کرد: در تحقیقات متعدد ثابت شده که آزاد شدن واسطههای شیمیایی همچون دوپامین، سروتونین، انکفالین، بتااندروفین و گابا بعد از انجام طب سوزنی نقش مهمی در کاهش علائم ترک دارند، همچنین طب سوزنی در ترک سیگار با کم کردن میل و وسوسه کاربرد موثری دارد.


کلینیک تخصصی طب سوزنی 

دکتر عباس انصاری


طب سوزنی تخصصی- امبدینگ- پوست- زیبایی و تناسب اندام با دستگاه های کویتیشن و لیزر- رفع موهای زائد با لیزر همراه با طب سوزنی (جهت جلوگیری از رشد مجدد موها) 

دکتر ابوالقاسم مختاری


جوانسازی با هایفو و آر اف فرکشنال- کاشت نخ در صورت- لیزر موهای زائد 

دکتر مریم نظری


دکترای تغذیه و رژیم درمانی 

محمدرضا سرلک


ماساژ درمانگر 

دارای گواهینامه بین المللی از فدراسیون پزشکی-ورزشی جمهوری اسلامی ایران مدرک ماساژ از Qalcert انگلستان مدرک ارزیابی اسکلتی از هیئت پزشکی- ورزشی استان تهران مدرک آب درمانی از فدراسیون جهانی پزشکی-ورزشی و انجمن علمی پزشکی-ورزشی ایران 

آدرس

نشاني: تهران- سعادت آباد- میدان کتاب- ابتدای بلوار کوهستان- پلاک 28- طبقه فوقانی داروخانه دکتر شاهرودی- کلینیک طب سوزنی 

شماره تماس: 26767205 -021 و 22386501-021 و 09106642920

My Newsletter

مقالات ویژه سایت دکتر انصاری

teb1

teb2

teb3

teb4

teb5

teb6

teb7

This website was built using N.nu - try it yourself for free.    (Click here to renew the premium)(info & kontakt)