اعجاز طب سوزنی در درمان سردردهای میگرنی

" سر درد و طب سوزنی "
از آنجایی که طب غربی قادر به درمان موفقیت آمیز سردردهای میگرنی نمی باشد، بسیاری از این بیماران به متخصصین طب سوزنی مراجعه می کنند.یک تئوری شایع پزشکی در مورد علت ایجاد سردردهای میگرنی آن است که اسپاسم ( گرفتگی عضلانی ) غیرطبیعی که به دنبال آن شریان های مغز بطور غیرطبیعی گشاد می شوند، باعث بروز سردردهای میگرنی می شود.

اسپاسم اولیه باعث می گردد که به اندازه کافی خون به چشم ها نرسد و به همین دلیل قبل از بروز سردردهای میگرنی عده ای از بیماران دچار مشکلاتی در چشم ها می شوند ( همانند نورهای فلاش مانند ). سپس شریان ها شل و گشاد شده و مقدار زیادی خون به مناطقی که دچار کمبود خون شده اند وارد می گردد.

ورود این مقدار زیاد خون است که سبب بروز سردردهای شدید میگرنی می شود. به محض اینکه سردردهای میگرنی شروع شدند مصرف قرصهای مسکن مثل آسپرین واستامینوفن معمولا قادر به از بین بردن این سردردها نمی باشند.اکنون اجازه دهید فرد بیماری را بررسی نمایم که با شکایت سردردهای مکرر میگرنی به یک مطب طب سوزنی مراجعه کرده است.

بیمار خانم جوانی است که سردرد خود را چنین توصیف می کند: درد از بالای یک چشم شروع شده به بالا می رود و تا پشت گردن امتداد می یابد. این درد شدید و ضربان دار بوده و باعث گرم شدن و گر گرفتگی صورت می شود.در هنگام مراجعه به مطب و در بین راه سردرد او شروع شد و وقتی به مطب طب سوزنی رسید، سردرد او فوق العاده شدید بود. متخصص طب سوزنی با مشاهده صورت گر گرفته و قرمز بیمار متوجه شد که او دچار یک وضعیت گرمایی است. هنگامی که چشم های او معاینه شد چشم ها به نظر ملتهب می آمدند و بیمار نیز شکایت داشت که نور باعث ناراحتی در چشم های او می شود.

درمان را می توان هم در حین بروز سردردهای میگرنی برای متوقف کردن آن و هم در مواقع بین سردردها که بیمار احساس درد ندارد، انجام داد.
در هر دو مورد برقرار نمودن تعادل بین یانگ ( Yang) و یین ( Yin ) به پیشگیری از حملات بعدی سردرد کمک خواهد کرد.علاوه بر این، به بیمار توصیه می شود که از کشیدن سیگار، نوشیدن الکل و خوردن گوشت قرمز خودداری کند، زیرا این موارد باعث تحریک یانگ در بدن می شوند.

30 Sep 2017


کلینیک تخصصی طب سوزنی 

دکتر عباس انصاری


طب سوزنی تخصصی- امبدینگ- پوست- زیبایی و تناسب اندام با دستگاه های کویتیشن و لیزر- رفع موهای زائد با لیزر همراه با طب سوزنی (جهت جلوگیری از رشد مجدد موها) 

دکتر ابوالقاسم مختاری


جوانسازی با هایفو و آر اف فرکشنال- کاشت نخ در صورت- لیزر موهای زائد 

دکتر مریم نظری


دکترای تغذیه و رژیم درمانی 

محمدرضا سرلک


ماساژ درمانگر 

دارای گواهینامه بین المللی از فدراسیون پزشکی-ورزشی جمهوری اسلامی ایران مدرک ماساژ از Qalcert انگلستان مدرک ارزیابی اسکلتی از هیئت پزشکی- ورزشی استان تهران مدرک آب درمانی از فدراسیون جهانی پزشکی-ورزشی و انجمن علمی پزشکی-ورزشی ایران 

آدرس

نشاني: تهران- سعادت آباد- میدان کتاب- ابتدای بلوار کوهستان- پلاک 28- طبقه فوقانی داروخانه دکتر شاهرودی- کلینیک طب سوزنی 

شماره تماس: 26767205 -021 و 22386501-021 و 09106642920

My Newsletter

مقالات ویژه سایت دکتر انصاری

teb1

teb2

teb3

teb4

teb5

teb6

teb7

This website was built using N.nu - try it yourself for free.    (Click here to renew the premium)(info & kontakt)