جوان شدن و زیبایی واقعی صورت و بدن با روش امبدینگ

با روش زیبایی صورت با طب سوزنی می توان لیفتینگ صورت انجام داد که حدودا" 10 تا 15 سال درمانجو را جوان می کند و سحر و معجزه ای هم در کار نیست.

تاریخچه جوانسازی صورت با طب سوزنی :
چند هزارسال قبل چینیها از طب سنتی چین و طب سوزنی برای جوان شدن و زیبا نگه داشتن امپراتورها و شاهزادگان استفاده میکردند. استفاده از طب سوزنی سنتی در جوان سازی مسئله جدیدی نیست. استفاده از این روش در سال های ۹۶۰-۱۲۷۰ بعد از میلاد مسیح و همزمان با امپراتوری سونگ رایج بوده است. اما به دلیل هزینه ی بالای طب سوزنی زیبایی، فقط مخصوص خانواده سلطنتی چین بوده و افراد عادی قادر انجام این درمان نبودند.

قرن ها بعد پزشکان دریافتند که استفاده از طب سوزنی سنتی برای درمان افرادی که دچار فلج یک طرفه عصب صورت ( Bell’s Palsy ) می شدند، بعد از گذشت 7- 6 جلسه منجر به بروز تغییرات واضحی از جمله روشن تر شدن پوست و بهبود خاصیت ارتجاعی آن، در نیمه صورت می شود. این نکته، درمانگران را به فکر برد که استفاده از طب سوزنی سنتی می تواند در جوانسازی پوست صورت موثر باشد و خوشبختانه نتیجه تحقیقاتی که در این زمینه انجام شد بسیار مثبت بود.

در سالهای اخیر با پیشرفتهای صنعت زیبایی درکشورهای اروپایی توجه زیادی به کاربرد طب سوزنی در زیبایی و به خصوص جوانسازی صورت شده است، به نحوی که با توجه به نداشتن عوارض جانبی و عملکرد کاملا طبیعی آن علاوه بر عامه مردم، بسیاری از ستارگان و هنرپیشگان نیز به صورت ثابت از آن بهره میگیرند.

نحوه عملکرد پوست برای زیبایی صورت: کلاژن پروتئینی است که در ساختار پوست نقش مهمی را بر عهده دارد. به زبان ساده، کلاژن مانند چسبی با خاصیت ارتجاعی بالا سبب سفتی و ارتجاع پوست میشود و کمبود آن سبب شلی، افتادگی و ایجاد چین و چروک در پوست خواهد شد. کلاژن به صورت طبیعی در پوست افراد به طور دائم در حال از بین رفتن و ساخته شدن است. روند بازسازی کلاژن در پوست افراد جوان بهتر انجام میشود و با افزایش سن بهخصوص در خانمها بعد از چهل سالگی این روند کاهش مییابد.

منشا اصلی زیبایی صورت از نظر طب چینی: باید بدانید که در حقیقت زیبایی طبیعی صورت از اینجا شروع می شود که از نظر طب چینی، زیبایی ظاهری محصولی از زیبایی درون بدن تلقی می شود، یعنی اگر همه ی مسیرهای انرژی و ارگانهای بدن، خون و مایعات بدن در تعامل و تعادل با یکدیگر باشند، مشکلی درحرکت آنها نباشد و کم و زیادی در عملکرد آنها وجود نداشته باشد، بنابراین دلیلی برای زیبا نبودن صورت و بدن وجود ندارد. در طب چینی و طب سوزنی از طریق ایجاد زخم های میکروسکوپی درناحیه، موجب فعال شدن واکنش های التهابی و افزایش جریان خون در منطقه شده و پس از دو تا سه هفته آغازفعالیت کلاژن سازی پوست را شاهد خواهیم بود.

درمان های مختلف زیبایی صورت با طب چینی و روش کت گوت یا امبدینگ در طب سوزنی: هرنوع لک، جوش و جای مانده ی جوش روی صورت، سیاهی دور چشم، افتادگی پوست و پلک چشم، چروک های پوستی عمیق و ظریف، منافذ باز پوست و آکنه را می توان درمان کرد. همه ی موارد اشاره شده در بالا نشان دهنده ی ضعف در یک یا چند ارگان بدن می باشد و یا نقص در یک یا چند مسیر حرکت انرژی بدن، که با روش امبدینگ در طب سوزنی این موارد را با اصلاح نقص ها و مشکلات مربوط به ارگان ها و کانال های انرژی بدن که به صورت موضعی مخصوصا" برای صورت انجام می شود بر طرف می کنند.

با اصلاح درون بدن با روش امبدینگ درطب سوزنی و طب چینی، دیگر مشکلات زیبایی در صورت شما وجود نخواهد داشت، به آسانی و بدون استفاده از دستگاهی خاص یا کرم های پوستی و دردسرهای دیگر توسط سیستم بدن خودتان می توانید صورتی زیبا و ماندگارترداشته باشید. بر اساس مقاله منتشر شده در یکی از ژورنال های معتبر آمریکا در سال ۱۹۹۶، از بین ۳۰۰ نفر داوطلب استفاده از طب سوزنی برای جوان سازی پوست، نزدیک به 90 درصد از نتیجه درمان راضی بودند.

با روش زیبایی طب چینی، چند سال صورت ما تغییر می کند و زمان ماندگاری چقدر است؟ با روش زیبایی صورت با طب سوزنی و همچنین امبدینگ می توان لیفتینگ صورت انجام داد که حدودا" 10 تا 15 سال درمانجو را جوان تر می کند و سحر و معجزه ای هم در کار نیست. ماندگاری روش طب سوزنی زیبایی برخلاف بعضی از روش های متداول موجود درجامعه پزشکی، بین 1.5 تا 3 سال می باشد. عارضه ای در طب چینی زیبایی و طب سوزنی وجود ندارد و داروی خاصی نیز توصیه نمی شود.

نحوه انجام روش زیبایی صورت با طب چینی: معمولا" برای زیبا شدن صورت در درمان هایی که در این گزارش اشاره می شود، ابتدا بایستی از روش امبدینگ یا کت گوت که به صورت کاشتن مقداری نخ جراحی معمولی قابل جذب به کمک سوزن مخصوصی در نقاط طب سوزنی بدن است استفاده شود، البته یک یا دو مرتبه و برای اصلاح بیماری ها و مشکلات درونی بدن که همان گیرها و ضعف های مسیر انرژی یا ارگانهای بدن است انجام می شود.

نخ مخصوص در روش امبدینگ در نقاط تشخیص داده شده توسط پزشک مربوطه در بدن کاشت می شود و بعد از انجام این کاشت درمانجو بایستی هفته ای یک بار به مدت 5 جلسه که یک دوره محسوب می شود مراجعه نماید. در این فاصله ی زمانی همان طور که در مورد روش کت گوت یا امبدینگ توضیح داده شد، نخ های کاشته شده درنقاط مورد نظر از بدن، اثرات تحریک کننده ای انجام می دهند که بر خلاف طب سوزنی سنتی فرد بعد از اتمام جلسه تا مدتی این اثرات را با خود به دنبال دارد. در روش زیبایی صورت با طب چینی که روی فرد درمانجو انجام می شود.

کارهای تخصصی دیگری به عنوان مکمل درمان در همین دوره 5 جلسه ای نظیر روش گواشا که نوعی ماساژ صورت به همراه یک لایه برداری خفیف چینی است، روش تپینگ و میکرونیدل و تریدینگ هم انجام می شود. همچنین از ماسک جنسینگ قبل یا بعد از انجام این روش ها برای رساندن انرژی بیشتر به موضع مورد نظر صورت استفاده می شود.

روش میکرونیدل طب چینی در زیبایی صورت چیست ؟ 
روشی در طب چینی می باشد که برای افزایش خون رسانی و تحریک بازسازی پوست درقسمت مورد نظر صورت که این موارد باز هم با تحریک روی مسیرها انجام می شود.
روش تردینگ طب چینی در زیبایی صورت چیست؟
با سوزنهای ظریفی در طول های متفاوت که از زیر پوست صورت رد می کنند تردینگ انجام می شود که درد قابل تحملی دارد و باید 30 تا 45 دقیقه این سوزن ها را در صورت نگه داشت و بعد از خارج شدن سوزن، درمانجو لیفتینگ صورت، کاهش چروک و بهتر شدن رنگ صورت را احساس می کند و بعد از سه جلسه تغییرات انجام شده با این روش به راحتی قابل لمس است.

این روش نسبت به طب سوزنی سنتی زیبایی 3 تا 5 برابر اثر بخش تر می باشد. روش تردینگ یا رد کردن سوزن از پوست برای درمان زیبایی یک روش اختصاصی می باشد که توسط دکتر سامان عبدلی در ایران انجام می شود و نیز آموزش این روش تحت نظارت انجمن طب سوزنی و توسط دکتر سامان عبدلی انجام می گیرد.

روش تپینگ طب چینی در زیبایی صورت چیست ؟
روشی در طب چینی می باشد که از وسیله ای به نام سوزن هفت ستاره برای گذاشتن اثرات سوزن و تحریک عمیق تر لایه های تحتانی پوست و باز سازی پایه ای تر آن انجام می شود، پوست صورت با این حرکات برای باز سازی موضع مورد نظر اقدام می کند و به طور طبیعی سلول های پوست را ترمیم می کند.

مشکلات زیبایی و نحوه اثر روش زیبایی صورت با طب چینی
چروک های ریز
به راحتی و در مورد چروک های عمیق تر با یک میزان کمتری جواب دهی دارد.
چین های سطحی
چین هایی ظریف و کم عمق هستند و عمدتا در اثر کاهش میزان آب و چربی پوست و در نواحی اطراف چشم و دهان ایجاد می شوند.

چین های عمیق
این چین های دارای عمق بیشتری هستند و علت ایجاد آنها کاهش محتوای کلاژن پوست است. این چروک ها معمولا در نواحی پیشانی، بین دو ابرو و خط خنده دیده می شوند.
سیاهی دور چشم
اگر جنبه ی ژنتیکی آن قوی نباشد به راحتی با روش زیبایی طب چینی قابل حذف شدن است.
پف زیر چشم
نیز به راحتی قابل حذف شدن می باشد. در طب چینی پف و تیرگی اطراف چشم یكی از علائم نارسایی در كانال كلیه است كه ممكن است ضعیف شده باشد و با روش امبدینگ این مورد بر طرف می شود.

لیفت صورت ، افتادگی پوست و بر طرف کردن غبغب، بر طرف کردن حالتهای کیسه ای کنار گونه ها به راحتی قابل انجام است. در طب چینی یكی از وظایف کانال طحال ( به جز هضم و جذب غذا ) نگه داشتن اعضای بدن در محل اصلی شان است و زمانی که دچار ضعف میشود، طبعا" در محل اصلیشان دچار افت می شوند و علائمی مانند غبغب، افتادگی پوست صورت و زیر چشم ایجاد می گردد.

طب چینی معتقد است كه استحكام و خاصیت ارتجاعی پوست صورت وابسته به میزان كافی انرژی چی (QI) و خون در پوست صورت و عضلات زیرپوستی است كه صورت را جوان نگه می دارد. به همین علت با گذشت زمان، این انرژی به تدریج كاهش یافته و باعث كاهش تغذیه، لطافت و رطوبت پوست می شود. سپس خطوط ریز در صورت ظاهر می گردد و پوست صورت می افتد و حالت كیسهای و پف زیر چشمها آشكار می شود.

جای جوشهای صورت هم با این روش بر طرف خواهد شد .یکی از ساده ترین مواردی که با این روش می توان درمان دراز مدتی انجام داد و به راحتی جواب گرفت، بر طرف کردن آکنه و حتی آکنه های شدید است.

مقایسه روش زیبایی صورت در طب چینی : 
این روش زیبایی صورت بسیار مقرون به صرفه تر نسبت به سایر روشهای درمانی زیبایی صورت بوده و اثر بخشی آن نیز بسیار قابل لمس و ماندگارتر می باشد. افرادی که از این روش استفاده کرده اند، بسیار راضی بوده، همین افراد قبلا" از روشهای دیگر درمانی هم استفاده کرده بودند و می گویند که واقعا" روش زیبایی صورت با طب چینی متفاوت، اثر بخش و طبیعی می باشد.در واقع به جای تزریق انواع ژل و بوتاکس که اولا ناپایدار بوده و ثانیا عوارض گوناگونی را به همراه دارد، در طب سوزنی بدن را وادار به ساختن کلاژن طبیعی می کند و از این طریق موجب جوان سازی پوست می شود.

30 Sep 2017


کلینیک تخصصی طب سوزنی 

دکتر عباس انصاری


طب سوزنی تخصصی- امبدینگ- پوست- زیبایی و تناسب اندام با دستگاه های کویتیشن و لیزر- رفع موهای زائد با لیزر همراه با طب سوزنی (جهت جلوگیری از رشد مجدد موها) 

دکتر ابوالقاسم مختاری


جوانسازی با هایفو و آر اف فرکشنال- کاشت نخ در صورت- لیزر موهای زائد 

دکتر مریم نظری


دکترای تغذیه و رژیم درمانی 

محمدرضا سرلک


ماساژ درمانگر 

دارای گواهینامه بین المللی از فدراسیون پزشکی-ورزشی جمهوری اسلامی ایران مدرک ماساژ از Qalcert انگلستان مدرک ارزیابی اسکلتی از هیئت پزشکی- ورزشی استان تهران مدرک آب درمانی از فدراسیون جهانی پزشکی-ورزشی و انجمن علمی پزشکی-ورزشی ایران 

آدرس

نشاني: تهران- سعادت آباد- میدان کتاب- ابتدای بلوار کوهستان- پلاک 28- طبقه فوقانی داروخانه دکتر شاهرودی- کلینیک طب سوزنی 

شماره تماس: 26767205 -021 و 22386501-021 و 09106642920

My Newsletter

مقالات ویژه سایت دکتر انصاری

teb1

teb2

teb3

teb4

teb5

teb6

teb7

This website was built using N.nu - try it yourself for free.    (Click here to renew the premium)(info & kontakt)